ANELKA

Bir çok iş adamı vardır. Fakir bir hayattan gelip çalışıp, tırnakları ile kazıyıp tepe noktaya çıkmıştır. Fakat bir anda işler kötü gidip dibi görmüştür çoğu kişi. Bazıları ben nerde hata yaptım diyip, kendini sorgular ve ders çıkarır, inat eder tekrardan tepeye döner. Bazılar ise o karanlık dipte kaybolur gider. Anelka öyle değil.

O da Fransa’da çok rahat yaşamaz ve yeteneğini kullanmak ister. Sokaklarda futbol oynar ve amatör takımlar derken kendini PSG’de bulur. 2 sene orada oynadıktan sonra Londra yolcusu olur. O yıldızlı, ışıklı hayat Anelka için başlamıştır artık. Yetenekli fakat O da bir çok genç gibi disiplinsiz davranır, bazen futbolu takmaz bile. Londra’da 2 sene geçirip, büyük bir rakama Madrid’e gider. Düşüşte orada başlar. İspanya’da 1 sene kalır. Doğduğu kulübe dönmek zorunda kalır. M.City, Fenerbahçe, Bolton bu düşüşün yolunda geçen duraklarıydı.

Chelsea, Anelka’yı neden aldığını anlamıştım. Geldiğinde 3-4 maç ilk 11 çıktı sonrasında ise yedek kulübesinden çıkamadı. İnsana bazen şans güler ya, Anelka’ya ise şans 2008 yılında gülmüştü. O gülüşün, geleceğe umutla bakmanın semeresini bu günlerde ve kariyerinin son senelerinde almaya başladı. Belkide kariyerinde hiç mutlu olmadığı kadar 2.Londra durağında. Onu bu gün golden sonra gülerken gördükten sonra, bende de bir tebessüm oldu.

Anelka 30 yaşında, 5 sene daha oynar-oynamaz. Ama O’na son senelerinde en az 2 kupa helal olur.

Reklamlar
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: