FERGIE GİDERSE NE OLUR?


İngiliz spor sitelerini gezerken Ferguson’un haberini gördüm. Haber ile alakalı olmayacak ama aklıma şu soru geldi. Bütün kulüplerin adı hep hocalar ile anılır ama Manchester United’ın adı sadece galibiyet, mağlubiyet ve başarılar ile anılır. Hiç Ferguson gidecek diye bir haber çıkmaz. Benim de aklıma şu soru geldi; Alex Ferguson giderse ne olur?

İlk önce nasıl gider? Başarısız olması sonucunda ise Amerikalı sahipler görevine son vermesi sonucunda, kaldı ki Alex’i yollamak biraz da şey ister yani. Son olarak da istifa ederek bir çağın kapanmasına neden olur. Peki ya gitmesinden sonra senaryo nasıl olur?

Gittikten sonra ilk önce gelecek adamı herkes yadırgayacaktır. Kimsenin gözü, ağzı alışmayacaktır, taraftar, gazeteciler, kulübün tesislerinde çalışan elemanlar vs. Artık bir sembol olmayacaktır ManU’nun başında. O şu an Manchester’ın sahibi gibidir, sadece futbol oynatmaz, dünya turlarına da karar verir. Manchester’ın her şeyidir. Gidince ise ManU camiasının bir boşlukta olacağı kesin. Nasıl ki Galatasaray Hagi gittiğinden beri toparlanamadıysa ManU da en az 5 sene bunun etkisinden kurtulamaz. Kim durmuş ki 20 sene aralıksız aynı kulübün başında, bir elin parmaklarını geçmez. Normalin bir hocanın ayrılığı gibi olmaz Sir’ün gitmesi. Yeni gelen hocayı kimse O’nun ile kıyaslayamaz ya da bir daha da böyle bir hoca gelmez.

Bir de şöyle bir sözü var ki; istatistikler mini etek gibidir;çok şeyi gösterir ama asıl isteneni göstermez.

Reklamlar
  1. Kolay değil 20 sene 🙂

  2. vay be şu aradaki farkı ilk defa görüyorum adam o saçları değirmende değil Manchester'da ağatmış;)

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: