AVCI ve NEFRET

Her zaman derler ya; Türkler dünya üzerinde en değişik millet, en duygulu insanlar ve bu enler uzar gider. Türkiye’de 10 dakika içinde duygular değişebilir.

Abdullah Avcı Türkiye’de milli takımların alt yaşlar grubunda bize yaşattığı galibiyetleri, başarıları ve sevinçleri en çok Galatasaraylılar üstlenmişti. Abdullah Avcı’nın geçmişte Galatasaray’ın alt yapısında ki katkısı esirgenemeyecek kadar büyüktür. Feldkamp’ın bir anda gidişiyle adı geçmişti Galatasaray ile ve bazı kişile buna engel olmuşlardı o zaman halbuki Abdullah hoca da istekliydi bu görev için. Abdullah Avcı’nın Galatasaray sevgisi büyüktür, küçüktür bilemeyiz ama kalbinin bir köşesinde bir sevgi-sempati beslediği de belli oluyor.

Gelelim konuya, konu nefret! Dün gece Galatasaray’a rakip olarak çıktı daha önce kazanmak için çıktığı maçlar gibi, O’nun da bir takımı var ve kazanmak zorunda. Bu kazanma arzusu bazı Galatasaraylıların tepkisini çekmiş, bir de Kewell’a olan tepkisi var. Sabah Lig Radyo’ya gerek mesajla gerekse telefonla bağlanan dinleyicilerin tepkileri azınsanacak kadar değildi. UltrAslan’a bakmadım, tepkililer mi diye ama mutlaka orada da Avcı’ya tepkili olanlar vardır. Ben nefreti anlayabilmiş değilim; son dakikada GS’nin liderliğine mal oldu diye mi yoksa Kewell’a tepki gösterdi diye mi? – Ulan böyle bir nefretler anca okul sıralarında ve çocukça yapılmışlar işlerden sonra beslerler, çocuk musun yahu- Çomak soktu diye ise bu tepki o zaman Beşiktaş napsın? Ziya, Rıza, Ertuğrul, Samet, Şifo bu 5 hoca ve daha sayamadıklarım Beşiktaş’ın canını kaç defa okudular ama biz bu insanlardan nefret ettik mi? Etmedik! Daha kocaman bir 19 hafta varken GS’nin önünde böyle bir tepki nedendir bilemiyorum. Hakeme karşı olan isyanlarında da hiç bir tepkim yok, sonuna kadar haklı olabilirler ama 4 dakika önce vermediği kornerden ötürü golü yedik diyen insanlara ise selamım var!

Reklamlar
  1. denilecek şey çocuk musunuz?

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: